Rehabilitacja

>
Oferta
>
Rehabilitacja

Agnieszka Zaucha

mgr Fizjoterapii

Fizjoterapeuta żeńskiej Reprezentacji Polski w tenisie stołowym
Fizjoterapeuta młodzieżowej Reprezentacji Polski w piłkę ręczną

Sucha igłoterapia jest to jedna metod fizjoterapeutycznych, która w ostatnich latach coraz bardziej zyskuje na popularności. Polega ona na wprowadzeniu do mięśnia cienkiej igły akupunkturowej, bez iniekcji żadnego leku, w celu zmęczenia, a przez to rozluźnienia napiętego pasma mięśniowego

Pinopresura jest polską metodą stworzoną przez lek. med. Radosława Składowskiego. Stanowi pomost pomiędzy medycyną konwencjonalną a niekonwencjonalną. Łączy w sobie zdobycze akupunktury, akupresury, refleksoterapii, techniki medycyny manualnej (terapia manualna), różnorodne techniki masażu oraz suche igłowanie. Całość tworzy kompleksową metodę leczenia.

Zminimalizuj możliwość wystąpienia kontuzji lub urazu i dowiedz się gdzie leżą Twoje najsłabsze punkty wykonując w FIZJOSPORT Ocenę funkcjonalną FMS (ang. Functional Movement Screen)!

Ocena funkcjonalna FMS to obiektywne narzędzie do analizy jakości wzorców ruchowych człowieka. Dzięki FMS jesteśmy w stanie ocenić mobilności (zakres ruchu), stabilności, a także koordynacje nerwowo – mięśniową i balans zaangażowanych grup mięśniowych.

Leczenie falą uderzeniową to bardzo efektywna metoda stosowana w rehabilitacji. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia przeciwbólowego w schorzeniach narządu ruchu. Bardzo duża efektywność tej metody powoduje, że fala uderzeniowa jest bardzo często stosowana i ma dobre opinie wśród pacjentów. Efektem fali uderzeniowej jest działanie przeciwbólowe, a także zwiększenie się ukrwienia w miejscu stosowania, regeneracja i gojenie tkanek. Bardzo ważnym jest fakt, że terapia falami uderzeniowymi nie może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych i zaraz po wystąpieniu urazu.

Laser wysokoenergetyczny YAG HT pracuje w technologii HEALTH (High Energy Advanced Laser THerapy), która reprezentuje najnowsze i najbardziej zaawansowane podejście do laseroterapii. Laser ten pozwala na transfer energii poprzez różne warstwy komórkowe, docierając dokładnie do miejsca, objętego chorobą

Masaż najczęściej zalecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, m.in. spowodowane rwą kulszową, ale nie tylko. Dolegliwości w obrębie pleców mogą być też wywołane:

  • przeciążeniami,
  • wadami postawy,
  • długotrwałym stresem,
  • siedzącym trybem życia,
  • nadwagą.

Marek Gocyła

mgr Fizjoterapii

Magister fizjoterapii, student osteopatii, zwolennik naturopatii oraz holistycznego podejścia do terapii i pacjenta.
Specjalizuje się w terapii tkanek miękkich oraz narządów wewnętrznych. W swojej pracy wykorzystuje również znajomość masażu, technik manipulacji HVLA, czy terapię nerwowo-mięśniową. 
Miły i empatyczny terapeuta, który potrafi samą rozmową nakierować człowieka na właściwe tory.

Nie zwlekaj

umów się

na wizytę

lub dowiedz się więcej!